Elon Akademi | Beylikdüzü - Bakırköy Dikkat Eksikliği Merkezi
Dikkat Eksikliği

Dikkat Eksikliği

DİKKAT EKSİKLİĞİ

Dikkat eksikliği, basit bir dikkatsizlik veya dikkat süresinde bir azalma olarak ortaya konabilir. Dikkat, bir esnenin üzerindeki zihinsel güçlerin yoğunluğu olarak tanımlanabilir. Bir başka deyişle dikkat eksikliği, dikkat süresinin ve yoğunluğunun bireyin yaşına göre olması gerekenden daha az olmasıdır.

Dikkat eksikliği konsantrasyon ve kişinin odaklanma yeteneğini etkileyen bir semptomdur ve kişide ruh hali değişimlerine ve diğer sosyal sorunlara da neden olur. Dikkat eksikliği,belirli karakteristik davranışlara bakılarak tanımlanabilir ve bu davranışlar çocuktan çocuğa ev aynı zamanda cinsiyetlere göre değişkenlik gösterir. Uzmanlar,erkeklerin dikkat eksikliğinden muzdarip olma ihtimalinin kızlardan üç kat daha fazla olduğunu söylemektedir.

Erkekler daha fazla hiperaktivite semptomu gösterme eğilimindeyken, kızlar dikkatsiz davranış belirtileri gösterir, bunun da herhangi bir rahatsızlığa neden olma olasılığı daha düşüktür, bu nedenle genelde teşhis edilmez. Günümüz de dikkat eksikliği çocuklarımız da sıklıkla görülmekte olabilmekle birlikte direk dikkat eksikli tanısı bilinçsizce koymakta doğru değildir. Çocuklarımızda ki gelişimsel farklılıklar göz önüne mutlaka alınmalıdır.


Elon Akademi danışmanlık olarak uzmanlarımız tarafından yaşa göre yapılan testler ve ön görüşme neticesine göre program uygulanmaktadır. Doğru yapılan programlanmalar sayesinde erken teşhis edilen dikkat eksikliği diğer sorunları beraberinde getirmesi engellenir. Elon akademi dikkat eksiliği olan çocuklarımızda Avrupa da geliştirilmiş olan Play Attention uygulaması yapmaktadır.

Play Attetion sayesinde odaklanma ve konsantrasyon sürelerini arttırmakta,dikkatin dağılmasını engeller, hafızayı ve görsel organizasyon becerisini arttırır,planlı olmak gibi becerileri geliştirir. Yapılan programlanmaya göre Play Attetion dışında çocuğun seviyesine göre elon akademi uzmanları ayrıca diğer programlarla da çocuğun gelişimini desteklemektedir.

DİĞERLERİ

Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsin.