Elon Akademi | Beylikdüzü - Bakırköy Dikkat Eksikliği Merkezi
Pandemi Sürecinde Akademik Başarı

Pandemi Sürecinde Akademik Başarı

Pandemi Sürecinde Akademik Başarı

Pandemi süreci beraberinde getirmiş olduğu uzaktan eğitim süreci herkes için zor olmuştur. Birçok kişi ilk başta bu süreci kabullenememiş ve ne yapılacağını bilememiş durumdaydı. Fakat bir süre sonra insanlar bu süreci nasıl en iyi şekilde geçirebiliriz bunu düşünmeye başladılar.

Bu süreçte eğitimden geri kalmak istemediler. Uzaktan eğitim pandemi sürecinin en önemli kilit noktası oldu. Artık herkes bu uzaktan eğitime ayak uydurmak zorunda kaldı. Bu süreci çok iyi akademik başarıyı elde eden de oldu, bu süreci kötü eğitimden mahrum kalanda oldu.

Pandemi Sürecinde Eğitim

Pandemi sürecinde öğrenciler ve öğrenim görmek isteyenler uzak eğitimle derslerini almaktaydı. Ne kadar uzaktan olmuş olsa da isteyen başaran herkes bu dönemi en iyi şekilde atlattı.

Uzaktan olması birçok birey için gidemediği veya alamadığı bir eğitimi bu süreçte rahatlıkla almış oldu. Pandemi sürecinde sadece öğrenciler değil ebeveynlerde birçok eğitim aldılar. Uzaktan eğitim kariyer planları yapanlar için caydırıcı bir etken değildi. Aslına bakılırsa bu süreçte akademik başarısını en üst noktaya çıkaranlar bile olmuştur.

Bu süreçler aileler çocuklarının akademik başarıları düşmesin diye birçok çaba harcadılar. Pandemi döneminde eğitim bazı noktalarda eksik olmuş olsa da bu bir şekilde telafi edilmelidir. Süreç aileler için zorlu ve karmaşık olsa da onlar bu süreci iyi atlatmanın yollarını aradılar.

Pandemi Sürecinde Anne ve Babalar

Pandemi süreci herkesin beklemediği bir süreç oldu. Bu süreçte anne ve babalar ne yapmaları gerektiğini pek bilemediler. Uzaktan eğitim ne kadar zor ve karmaşık görünmüş olsa da ebeveynler çocuğunun akademik başarısını kendi akademik başarısı olarak görmeye başladılar.

Uzaktan eğitimin dezavantajlarından biri olarak karşılarına çıkmış olsa da motivasyon ve konsantrasyon eksikliği anne ve babaları endişelendirdi ve farklı şekilde yönlendirmeye çalıştılar. Çocukların üzerinde baskı kurdular, kendi akademik başarılarını çocukların üzerinde denediler ve hatta bu süreçte ceza bile verdiler. Bu süreçte birçok aileler çevreden gelen yönlendirme üzerine akademik başarıyı şekillendirdiler.

Anne ve babalar çok uzun süre ders çalışmalarını istediler ama çocuğun akademik başarısı ne kadar ders çalıştığına bağlı değildir. He anne ve baba bu süreçte çocuğuna yardımcı olmak istediler. Bu iyi niyet bazen beklenmeyen davranışlara götürdü.

Pandemi Sürecinde Öğrenciler

Bu süreçte öğrencilerin kafası çok karıştı. İlk önce ne yapacaklarını bilemediler. Daha sonra uzaktan eğitimle devam ettiler. Fakat bu biraz yetersiz kaldı ve aileler devreye girmeye başladılar.

Çocuklarını akademik başarılarının düşmesi için destek olmak istediler. Bu çocukları daha çok bıktırdı. Bir de zaten evin içinde pek fazla yapacakları bir durum olmadığı için ister istemez bu süreçten sıkıldılar. Motivasyonları düştü, dikkat dağınıklığı ortaya çıktı ve eğitim seviyelerinde düşme gözüktü. Tabii ki bu süreci eğitim seviyesini yükseltende oldu.

Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsin.