Elon Akademi | Beylikdüzü - Bakırköy Dikkat Eksikliği Merkezi
Beylikdüzü Dikkat Merkezi

Beylikdüzü Dikkat Geliştirme Merkezi

Beylikdüzü Dikkat Merkezi

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite (DEHB), çocukların ve bireylerin potansiyel ve yeteneklerinin önündeki en büyük engeller olarak öne çıkıyor. DEHB tanısı konulan bir çocuk, dikkat eksikliği sebebiyle yaşam kalitesinde ve eğitimde sorunlar yaşayabilir. Ancak bu sorun çözümsüz değil. Beylikdüzü Dikkat Merkezi, DEHB sorunlarına karşı süreci ebeveynlerle birlikte yürütüyor. Peki, dikkat merkezi ne gibi destekler verir?

Dikkat Merkezi Uzmanı

Bir çocuğun güçlü yönlerini belirlemek için bilime dayalı yaklaşımlar izlemek gerekiyor. Pek çok çocuk, hayal edebileceğinden daha fazlasını başarabilir. İşe öncelikle onlara güvenerek başlayabilirsiniz. DEHB veya otizm konusunda destek arıyorsanız, bazı teknolojik cihazlarla çeşitli uygulamalara ihtiyacınız olacak. Alanında uzman, sertifikalı bir dikkat merkezi, bu tür ilgili otoritelerden onaylı cihazlarla bu tür hizmetler verebilir.

Dikkat Merkezi Destekleri

DEHB teşhisinin ardından bazı performans testleri uygulanır. Psikolojik veya psiko-eğitim testleri dikkat merkezi uzmanı tarafından yapılmalıdır. Çocuklarda dikkat eksikliği ölçme, bilgisayarlı hiperaktivite ölçme veya bilgisayarlı dürtüsellik ölçme gibi bazı testler, muhtemel dikkat eksikliği düzeyini belirlemeye yardımcı olur. Bu testler çocuklarda 15 dakika, yetişkinlerde yaklaşık 20 dakika olarak uygulanmaktadır. Beylikdüzü Dikkat Merkezi dikkatsizlik belirtileri ve öğrenme sorunları için çeşitli yaş gruplarındaki bireylere teknik ve psikolojik destek sağlamaktadır.

Dikkat Eksikliği ve Dikkat Eksikliği Bozukluğu

Dikkat eksikliği ile dikkat eksikliği bozukluğu vakaları birbirlerinden farklı durumlardır. Bu sebeple karıştırılmamalıdır. Dikkat eksikliği sonradan gelişebilirken, dikkat eksikliği bozukluğu nörolojik bir rahatsızlıktır. Dikkat eksikliğini kaygılar, uykusuzluk, beslenme alışkanlıkları ve psikolojik durum gibi değişkenler tetikleyebilir. Dikkat eksikliği bozukluğu vakalarında ise, yalnıza semptomlar kontrol altına alınabilir. Bilimsel olarak kesin bir tedavisi bulunmamaktadır. Beylikdüzü Dikkat Merkezi, çeşitli uygulamalarla dikkat eksikliği vakalarına müdahale etmektedir.

Dikkat Eksikliği Nedir?

Dikkat eksikliği, nedeni tam olarak bilinmeyen bir durumdur. Genetik gerekçeler, beyin kimyasallarındaki dengesizlikler, kötü beslenme ve toksinler gibi birçok etken dikkat eksikliğine yol açabilmektedir. Dikkat eksikliği teşhisi konulan bireyler, önemli görevler üzerinde yoğunlaşamaz. Dikkati dağıtan unsurlardan çok fazla etkilenirler. Sürekli dalgınlık, unutkanlık, odaklanamama ve dağınıklık hali ile karakterizedirler. Elon Akademi

Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsin.