Elon Akademi | Beylikdüzü - Bakırköy Dikkat Eksikliği Merkezi
Beykent Dikkat Merkezi

Beykent Dikkat Geliştirme

Beykente Dikkat Merkezi

Dikkat eksikliği ve dikkat bozukluğu, çocuklar başta olmak üzere her birey için zor günlerin habercisidir. Hayatı olumsuz etkileyen bu vakalar, uzman bir dikkat merkezi eşliğinde minimize edilebilir veya bertaraf edilebilir. Bireyin de desteği ile çok olumlu sonuçlar alınabilir. Beykente Dikkat Merkezi bu süreçte dikkatleri üzerine çekiyor!

Dikkat Eksikliği Tanısı Nasıl Konulur?

Dikkat eksikliği tanısı için öncelikle bu alanda uzmanların bulunduğu dikkat merkezine başvurmak gerekiyor. Dikkat eksikliği belirtileri, bir çocuğun davranışlarından görülebilir. Bu davranışların sayısı veya sıklığı ve hayatını ne kadar etkilediği önemli kriterlerdir. Bu süreçte dikkat merkezi, aileden, öğretmenlerden veya çocuktan verilen toplamaya çalışır. Dikkat eksikliği teşhisinde toplanan verilerin tutarlılığı oldukça önemlidir. Özellikle okul öncesi dönemde dikkatsizlik, hareketlilik ve dürtüsellik gibi belirtiler, ebeveynlerin sıklıkla gözlemlediği davranışlardır. Elon Akademi bu davranışlar çözümü için size Beykent Dikkat Merkezine davet ediyor.

Beykent Dikkat Merkezi Dikkat Eksiliği Çözümleri

Beykent Dikkat Merkezi, dikkat eksikliği konusunda en ideal çözüm yöntemlerini uygulamaktadır. Çoklu ve bütüncül uygulamalarla en iyi sonuca en kısa sürede ulaşmak hedeflenmektedir. Dikkat merkezinde neurofeedback, berard yöntemi, davranışçı terapisi, bilişsel kognitif terapisi ve play attention gibi uygulamalar yapılmaktadır. Ev ve okul ortamına ilişkin düzenlemeler de bu sürece katkı sağlamaktadır.

Ayrıca, dikkat merkezi aracılığı ile her yaştan birey için aile danışmanlığı, destekleyici terapiler de sağlanmaktadır. Bunun yanında dikkat, yoğunlaşma, ve konsantrasyon artırmak için egzersizler uygulanmaktadır. Hafızayı geliştirici dikkat geliştirme oyunları ve programları da sürece katkı sağlayan uygulamalar olarak dikkat çekmektedir. Bazı vakalarda ilaç tedavisi de önerilebilmektedir.

Dikkat Eksikliği Danışmanlığı

Aşırı hareketli ve yerinde duramayan çocuklar aynı zamanda konsantre olamama ve öğrenme güçlükleri ile karşılaşabilir. Ayrıca, davranış sorunları da baş gösterebilir. Bu aşamada Beykent Dikkat Merkezi öncülüğünde dikkat eksikliği danışmanlığı hizmetleri verilmektedir. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite problemleri çocuk, ergen ve yetişkinlerde farklı özellikler içerebilir. Yaş gruplarına göre nedenleri, seyri ve tedavi uygulamaları da değişmektedir. Bu çalışmalar çerçevesinde dikkat eksikliği danışmanlığı hizmetleri süreci kolaylaştırmaktadır. Elon Akademi

Eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsin.